fotovoltaika-ostrovni-systemyOstrovní fotovoltaický systém je označení pro malou fotovoltaickou elektrárnu, která vyrábí elektřinu pouze pro vlastní potřebu majitele objektu. Tyto systémy nejsou vázány na distribuční síť, takže si od ní elektřinu neberou ani jí do ní nedodávají. Fotovoltaické ostrovní elektrárny se využívají v domech, karavanech, na chatě nebo třeba i na lodi, zkrátka všude tam, kde není přivedena přípojka elektrické energie.

Energie, kterou fotovoltaické panely vyrobí, se ukládají do akumulátorů. Z nich pak energii využívají spotřebiče a to i v noci nebo během špatného počasí. Přebytky z ostrovních elektráren se také často využívají k ohřevu teplé vody.

         FOTOVOLTAIKA        

Výhody

K výhodám solárních panelů patří především jejich dlouhá životnost, která je více jak 30 let. Dále se mohou pochlubit vysokou spolehlivostí, minimální údržbou a tedy i téměř nulovými provozními náklady. Instalace ostrovního systému je přitom velmi jednoduchá, takže ji zvládnete i svépomocí. Tato výroba elektřiny je navíc ekologická, nevznikají žádné emise ani hluk. Samotné solární panely jsou dokonce plně recyklovatelné.