klimatizace-3Během horkých letních dnů mnoho lidí začíná uvažovat o tom, že si do domu pořídí klimatizaci. Většinu ale odradí poměrně vysoká cena a dlouhá doba, po kterou musíte čekat na instalaci. Pravdou také je, že opravdu horkých dnů v na našem území není moc. Na druhou stranu poměrně chladných dnů je rozhodně víc, a víc než klimatizace by se tedy hodilo vytápěcí zařízení. Úplně nejlepší variantou by ale byla kombinace obou těchto zařízení.

Klimatizace, která by se dala popsat jako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, má velmi vysokou celoroční účinnost. Díky tomu se jedná o jeden z nejlevnějších systémů vytápění, jehož výhodou je také rychlá návratnost investice. Výhodou vytápění pomocí klimatizace nabízí velmi úsporné vytápění a navíc máte zajištěno komfortní klima během horkých letních dnů.

              KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY DAIKIN               

Využívání klimatizace nejen k chlazení, ale také k vytápění má ale i své stinné stránky. Pokud jste zvyklí na sálavé teplo, musíte počítat s tím, že u tohoto typu vytápění ho nezažijete. Díky teplovzdušnému vytápění dochází v místnosti k víření prachu. Nevýhodou je také to, že tento systém není schopen při nižších teplotách moc dobře pracovat.

V dnešní době ale na trhu existuje vynikající řešení, které dokáže zajistit dostatečný komfort po celý rok a zároveň by měla veškeré výhody kombinace zdrojů. Tím řešením je tepelné čerpadlo Daikin NEXURA, které se může pochlubit tím, že přestože je zaměřena na vytápění, dokáže chlazením ve vašem domě zajistit optimální komfort i během letních měsíců. Navíc disponuje předním panelem z hliníku, který je schopný se rozehřát až na 55°C a vydávat příjemné sálavé teplo.

Daikin NEXURA je parapetní jednotka, takže ji lze použít jako radiátor. Nemusíte mít strach, že v případě chladnějších dnů nebude jednotka schopna dostatečně vytápět. Pokud bude potřeba zvýšit teplotu, zapne jednotka ventilátor a tím zvýší svůj výkon. Výhodou také je, že lze velmi snadno regulovat směr i rychlost proudění vzduchu. Díky titanovému apatitovému fotokatalytickému filtru je vzduch dokonale očištěn od prachu, pylu a dalších nečistot. Výjimečný je také design této jednotky, který je vytvořen tak, aby co nejlépe zapadl do interiéru moderní domácnosti.