Mnoho lidí čím dál tím častěji řeší otázku, jak v dnešní době co nejlevněji a nejefektivněji ohřát teplou užitkovou vodu (TUV). Za teplou užitkovou vodu nejvíce ušetříte v případě, kdy se vám podaří zajistit co nejlevnější ohřev a přitom snížíte její spotřebu na minimum. Důležité je přitom vybrat si ten nejlepší způsob ohřevu teplé užitkové vody.

ohrev-tuv


 

 

Způsoby ohřevu TUV

Možností, pomocí kterých můžete efektivně a hospodárně ohřívat teplou užitkovou vodu a přitom také vytápět domácnost, existuje několik. Mezi nejrozšířenější alternativy patří v současné době patří ohřev TUV pomocí ohřívače (plyn, elektřina), dále pomocí solární energie nebo prostřednictvím tepelného čerpadla.

 

                   Ohřev TUV pomocí ohřívače

K ohřevu teplé užitkové vody se dříve nejčastěji používal systém tzv. ohřevu průtokem přes tepelný výměník, který byl zahříván plemenem hořáku.

VÍCE INFORMACÍ

              Ohřev TUV pomocí solární energie

K ohřevu TUV můžete využít také sluneční energii. Udává se, že s využitím solární energie se vám podaří ušetřit až 70% nákladů.

VÍCE INFORMACÍ
             

           Ohřev TUV pomocí tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo patří mezi významné způsoby vytápění vašeho domu. Rozhodně se ale vyplatí využít ho také pro ohřev teplé užitkové vody.

VÍCE INFORMACÍ