tepelna-cerpadla-vysokoteplotniTento typ tepelných čerpadel je vhodné použít při rekonstrukci starých domů, u kterých je potřeba zachovat původní rozvody topení. Jejich výhodou je, že je lze použít na všechny typy radiátorových topení i jako náhradu za vytápění tuhými palivy.

Unikátní je způsob fungování vysokoteplotních čerpadel. Ten totiž pracuje na základě 2 kompresorů, které jsou zapojeny v sérii za sebou. Díky tomuto uspořádání je toto čerpadlo schopno ohřát vodu až na 80°C.

Tento typ čerpadel je tvořen systémem dvojitého tepelného čerpadla, které získává tepelnou energii z venkovního vzduchu. Vyrobené teplo je pak využito na vytápění nebo k ohřevu teplé užitkové vody.

První z čerpadel se nachází ve venkovní jednotce. Jeho úkolem je sloužit získávat teplo z okolního vzduchu, které se pak přenese přes chladivo do vnitřní jednotky, ve které je umístěno druhé čerpadlo. To pak toto přenesené teplo přijme a pomocí chladiva opět jeho teplotu zvýší. Takto ohřátá voda dosahuje teploty až 80°C. Teplo se pak z chladiva přenáší do vodního okruhu.

                                                 Zjistěte více informací o vysokoteplotních tepelných čerpadlech Daikin


Pro koho jsou vysokoteplotní tepelná čerpadla výhodná? Především pro majitele modernizovaných domů. Tento typ tepelných čerpadel lze totiž velmi snadno integrovat do stávajících radiátorů. Vysokoteplotní tepelná čerpadla jsou tedy vhodná pro vysokoteplotní otopné systémy.

S vysokoteplotním tepelným čerpadlem se vám podaří ušetřit i za energie. Pro jejich činnost můžete totiž využít bezplatné obnovitelné zdroje energie ze slunce a ze vzduchu. Za elektrické vytápění ušetříte i při nízkých venkovních teplotách. I při nich je vysokoteplotní čerpadlo schopno zajistit topnou vodu o teplotě 80°C, a to bez nutnosti použít dodatečné elektrické vytápění.